Produkty

Detox a čistenie ľudského tela

Človek vie svoje telo prečistiť cez jeden z najdôležitejších orgánov, ktorým je pečeň. Jej úlohou je pomáhať telu zbavovať sa toxických látok a všetkých negatívnych škodlivín. Okrem toho má pri čistení tela od škodlivín významnú úlohu aj tráviaca sústava. Niekedy je však treba im pri tejto činnosti trochu dopomôcť, prostredníctvom užívania rôznych vitamínov, probiotík a výživových doplnkov. Nesmieme, ale zabúdať ani na výživu vo forme zdravej vyváženej stravy a dostatočného pitia vody.

Detoxikačné šťavy

Pokiaľ nebudete dodržiavať a dávať telu kvalitné potraviny a dodávať mu hydratáciu, nepomôžu vám ani tie najdrahšie vitamíny a tabletky na dopĺňanie živín. Rovnako to platí aj pri drastických detoxoch, ktoré sa v posledných pár rokoch stali celkom populárne. Tieto očisty a detoxy, ale nie sú vôbec zdravé a môžu telu skôr ublížiť než pomôcť. Dokonca ani odborníci a lekári neodporúčajú dodržiavať niekoľkodňové pôsty alebo konzumovať iba šťavy, či čaje. Ak už sa predsa len pre takéto niečo rozhodnete, určite to nepreháňajte s dĺžkou trvania, ktorá by mala byť iba pár dní. Rovnako dôležité je to, aby ste takéto kruté hladovanie neopakovali pravidelne každý mesiac, ale iba raz maximálne dvakrát počas roka.

Detoxikačné doplnky stravy

Detoxikácia organizmu má skvelé a blahodarné účinky na celé ľudské telo a jeho fungovanie. Pravidelné čistenie tela od toxínov a škodlivín dokáže pomôcť s predchádzaním chorobám a iným zdravotným problémom. Tabletky a doplnky stravy určené na detoxikáciu a prečisťovanie tela, obsahujú kvalitné prírodné zloženie, ktoré pozostáva z koncentrovaných výťažkov rastlín, bylín, húb, vitamínov a ďalších zložiek, účinných na priaznivý vplyv fungovania ľudského organizmu. Pravidelné užívanie takýchto detoxikačných doplnkov vie napríklad zlepšiť rovnováhu črevnej mikroflóry, zlepšiť fungovanie tráviaceho traktu, vylepšiť celkovú imunitu, odstrániť baktérie, mikroorganizmy a parazity, regenerovať telo, znížiť tlak, či poskytovať iné prospešné funkcie. A keď máte náhodou problém s užívaním alebo prehĺtaním tabletiek, dajú sa takéto produkty na detoxikáciu a čistenie tela zakúpiť aj vo forme čaju alebo iných formách.

Mohlo by se vám také líbit...