Produkty

Sklenené dvere sú pekné a univerzálne

Sklo je veľmi známy materiál, hoci jeho popularita za posledné roky prudko vzrástla. Čo v realite znamená, že sa stretávame so stále viac interiérovými (ale aj exteriérnymi) prvkami, ktoré sa začínajú vyrábať práve z tohto materiálu, ktorý zostáva preferovaný v architektúre ako aj v magazínoch o bývaní. Výsledkom je, že tieto sklenené prvky v súčasnosti skrášľujú nielen verejné, no takisto domáce priestory. A do každých týchto priestorov prinášajú modernosť.

Sklenené zásteny, deliace steny, zábradlia, no a asi najznámejšou klasikou sa v tejto kategórii stávajú sklenené dvere cena nielen vďaka svojej estetike, ale tiež kvôli svojmu praktickému využitiu.

Sklenené dvere

Donedávna sme sa s nimi stretávali napríklad v kanceláriách či v administratívnych a komerčných priestoroch, ale ich realizácia nepozná hranice, pokojne sa s nimi dnes dokážeme stretnúť v štýlových a moderne zariadených domácich interiéroch. Pretože aj v domácnostiach samozrejme oceníme atraktívne a luxusne pôsobiaci dizajn, no takisto ich funkčnú stránku.

Uprednostňujú sa napríklad tam, kde s nimi chcete rozdeliť priestor, no napriek tomu v miestnosti zachovať dostatok svetla.

Dvere, tma

Môžu sa teda použiť do miestností, v ktorých napríklad chýbajú okná alebo tu tieto nemajú dostačujúci dosah. Zdravo presvetlené priestory sú so sklenenými dverami zaručené, rovnako v objektoch vzniká lepšia viditeľnosť a orientácia v nich. Okrem toho aj príjemná odľahčená atmosféra. Sklo má navyše tendenciu opticky zväčšovať to, čo je za ním.

Ich výhoda ale nepochybne spočíva aj v tom, že takéto dvere zvyčajne bývajú posuvné, teda majú posuvný systém otvárania.

Čo je zároveň ďalším dôvodom, prečo sú v niektorých prípadoch uprednostňované. Konkrétne vtedy, ak bojujete s malými priestormi a hľadáte spôsob, ako praktickým spôsobom ušetriť miesto. A to sa dá ušetriť práve tým, že sa sem zvolia dvere s posuvným otváraním.

Mohlo by se vám také líbit...