Vzťahy

Varovné signály, že šťastný vzťah neznamená šťastné manželstvo

Keď sa vo svojom vzťahu budete cítiť pohodlne, naláka vás tento pocit do pokušenia myslieť si, že by to bolo navždy. Skoro na to dúfate alebo si to začnete priať. Ľudia to často považujú za logický ďalší krok a sú presvedčení, že je tým jediným. Existujú náznaky, ktoré naznačujú, že váš vzťah nemusí fungovať v manželstve, aj keď je to teraz skvelé. Niektoré z nich uvádzame nižšie.zamilovaný pár.jpg
Nie ste spolu za všetko
Manželstvo je partnerstvo, v ktorom sú partneri spolu za všetko. Pri rozhodovaní a prijímaní vecí je nevyhnutné, aby obaja partneri zdieľali podobné hodnoty a boli na rovnakej strane. Ak si navzájom predkladáte protichodné názory a sotva vidíte z očí do očí, bude to skôr kompromis.
Nebudete sa navzájom radiť o veľkých rozhodnutiach
Ak ste ženatý / vydatá za osobu, je potrebné zladiť obidva vaše dlhodobé ciele – či už ide o kariéru, vieru, financie, deti, mesto, v ktorom žijete atď. To tiež znamená, že keď sa rozhodujete zmeniť život, musíte požiadať svojho partnera, aby to zvážil a naopak. Ak si nie ste istí, či chcete zdieľať podrobnosti so svojím partnerom, je to znamenie.
Váš partner s vami nehovorí o budúcnosti
Vyhľadajte náznaky, či ste súčasťou budúcej vízie svojho partnera. Vždy hovorí o sebe a vy nikde nevystupujete? Ak vidíte, že rozhovor o budúcnosti je iba o tom, čo má v úmysle urobiť, nejde pravdepodobne o manželstvo.manželé.jpg
Vzťah existuje iba „v okamihu“
Najlepšie vzťahy si vyžadujú diskusie o tom, ako obísť niekoľko vecí a vyriešiť problémy. Ak obaja pohodlne zametáte problémy pod koberec, aby ste uprednostnili zábavný čas, je pravdepodobné, že si navzájom nebudete takí pohodlní, ako si myslíte. Pre strach z nezhody nevyvolávate problémy vôbec.
Vaše rodiny sú proti vášmu vzťahu
Ak viete, že jedna alebo obidve rodiny (vaša aj partnerova) sú proti vášmu vzťahu, toxicita sa v ňom môže prejaviť. Ak je dynamika, ktorú zdieľate s rodičmi vášho partnera, napätá, bude to viesť k tomu, že nebudú váš vzťah podporovať a partner môže cítiť stres. Je tu vysoká šanca, že vzťah nebude viesť k manželstvu.

Mohlo by se vám také líbit...