Vzťahy

Nad zlato

Azda sa nedá ani len spočítať, koľko ľudí počas nášho života stretneme. Niektorí sa v ňom nezdržia dlho, iní v ňom zase zanechajú silnú stopu.
Existuje množstvo ustálených výrazov ľudovej múdrosti o priateľstve. Väčšinu z nich určite pozná každý z nás. V núdzi spoznáš priateľa. Priateľstvo je ako víno, čím staršie, tým lepšie. Rodinu si nevyberáš, ale priateľov áno. Dobrý priateľ nad zlato.
Už od útleho detstva sme si dokázali vybudovať tak silné vzťahy, ktoré boli schopné prežiť dlhé roky a trvajú až dodnes.silné priateľské puto.jpg
Častokrát sa stáva, že po skončení školy a založení si rodiny, sa priatelia na istú dobu odmlčia, ba sa už nikdy nestretnú. Ale môže sa stať aj úplný opak. Ale len v tom prípade, ak sa o to budeme snažiť. Ako sa hovorí: „Skutočné priateľstvo je ťažké nájsť, ešte ťažšie je ho upevniť a udržať“.
Priateľstvo je ako manželstvo. V dobrom aj v zlom. Musí stáť na pevných základoch, ktorými sú nepochybne čestnosť, ohľaduplnosť, otvorenosť a trpezlivosť. Ak sa človek opiera práve o tieto piliere, jednoznačne buduje silnú pevnosť.
Je pochopiteľné, že v živote každého človeka nastávajú isté obdobia, isté zmeny. Či to je už svadba, deti, sťahovanie, práca alebo kopec ďalších nových etáp. Pre záchranu priateľstva, je veľmi nutné, vybudovať si nové rituály, ktoré sa stanú vašimi prikázaniami. Či už pravidelné telefonáty dvakrát do týždňa. Či už pravidelné priatkové stretnutia. Či už spoločné raňajky v obľúbenej reštaurácii aspoň raz do týždňa. Či už spoločné rodinné víkendy.v dobrom aj v zlom.jpg
Malým ale veľmi milým záchranným kolesom môžu byť aj smsky na narodeniny, meniny, iné slávnostné udalosti alebo len tak.
V priateľstve neexistuje slovíčko JA. Je veľmi dôležité si byť vzájomnou oporou v ťažkých chvíľach. Je veľmi dôležité spolu prežívať všetky radosti a slasti. Je veľmi dôležité rozprávať ale aj počúvať. Je veľmi dôležité si povedať nielen pekné veci ale aj tie o dosť nepríjemné. Je veľmi dôležité vedieť prijať odlišné názory. Je veľmi dôležité sa navzájom rešpektovať.
Len precízna a láskavá starostlivosť dokáže udržať priateľský vzťah.

Mohlo by se vám také líbit...