Ženy

Ako na sebavedomie?

Ako sa to vlastne stalo, že ste stratili sebavedomie? Schválne, všimli ste si aké sú malé deti bezprostredné a sebavedomé? No to platí len do momentu, kedy ich niekto „zrazí na zem“. Dôvodom nízkeho sebavedomia môže byť viacero. Najčastejšie ide o stres v rodine, neúmernú kritiku alebo nevšímavosť okolia. Príčin je mnoho, no len vy sama ste expertom na seba.motivace.jpg
Na tejto svojej stránke musíme stále pracovať a posúvať ho dopredu, no nemali by sme to tak robiť s celou svojou bytosťou? Je úplne jedno či ste si predstavili fyzickú alebo psychickú stránku veci.
Odhodlajte sa teda na svoj prvý krok! Počíta sa hoci aj to, že si v obchode vypýtate desať deka šunky. Vykročili ste zo svojej komfortnej zóny a nebojte sa za to odmeniť.
Druhou vecou, ktorú urobíte by mala byť čistka ľudí vo vašom okolí. Negatívni a pesimistickí? Preč s nimi! Despotickí a panovační? Rovnako. Obklopte sa pozitívnymi a sebavedomými ľuďmi, ktorí vás vo vašom snažení podporia miesto toho, aby vás neustále zhadzovali. Ak práve takých okolo seba nemáte, je na čase spoznať samú seba. Získajte nové skúsenosti, choďte do nových výziev, jednoducho pracujte na sebe. S tým sa pojí aj ďalší tip – zmeňte vaše držanie tela. Vypnite hruď, pozerajte sa ľuďom do očí a vyhnite sa neistým gestám. Čím skôr presvedčíte okolie o svojej suverenite tým skôr tomu uveríte aj vy samé. Prijímajte komplimenty a pochvaly i keď to bude zo začiatku ťažké a verte im. Hlavne úsmev! Ten je rovnako dôležitý.sebevědomí.jpg
Zahoďte všetky masky a pretvárky, myslite chvíľu aj na seba. Nemusíte vychádzať úplne s každým a súhlasiť s názormi ostatných ľudí, hoci máte svoje vlastné. Odhoďte všetky prestrojenia a kostýmy, je čas byť sama sebou!
Vo svojom tele sa musíte cítiť pohodlne a práve preto sa o seba musíte starať. Doprajte si peeling, nový strih alebo farbu, jednoducho niečo, na čo budete hrdá a naozaj to budete chcieť prezentovať svetu ako to najlepšie a najoriginálnejšie, čo môže ponúknuť. Ak  nie ste spokojná so svojou váhou zmeňte jedálniček, životný štýl a schudnite alebo začnite cvičiť a spevnite, vyrysujte sa. Je to len a len na vás.

Mohlo by se vám také líbit...