Byt

Ponorte sa do seba

Relaxácia je významnou súčasťou procesu hľadania rovnováhy, pokoja, vnútornej sily a udržania stresu pod kontrolou. Zlepšuje duševný stav a dáva telo možnosť oddýchnuť si a zregenerovať sa, uvoľniť napätie svalov, upraviť tlak, zlepšiť trávenie. Masáže, cvičenie, meditácia, čítanie kníh, tvorivé činnosti a vlastne čokoľvek, čo Vám prinesie radosť, sú tým najlepším, čo si môžete dopriať. Vyberte si niečo, čo Vám prináša potešenie, dáva Vám pocit uspokojenia, zaplaví Vás hormónmi šťastia a zjednotí telo s dušou.

dveře skleněné

Správny čas

Biorytmus a denná rutina sú u každého iné, preto nie je možné jednoznačne určiť kedy je najlepšie venovať sa sám sebe. Ideálne je však nájsť vo svojom kalendári také časové okienko, ktoré sa vyskytuje pravidelne a nebude príliš komplikované dodržiavať ho. Čas, ktorý si vyhradíte sami pre seba, by sa mal stať stálou súčasťou Vášho programu.

Správne miesto

Vyberte si miesto, ktoré Vám je príjemné. Pokoj zaručene nájdete v prírode a je na Vás či uprednostňujete zátišia okolo potôčikov, vrcholky hôr alebo vôňu rozkvitnutej lúky.
V prípade nepriaznivého počasia majte pripravenú alternatívu, ku ktorej sa uchýlite. Vytvorte si vhodný priestor v dome, na chate, v záhradnom domčeku alebo na balkóne. Toto miesto by malo byť len a len Vaše, vždy dostupné, vždy pokojné, vždy bezpečné, vždy upokojujúce. Táto miestnosť nemusí byť veľká, podstatnejšie je aké prostredie v nej vytvoríte orientáciou a zariadením.

Základom je príjemných podmienok a voľba materiálov. Mala by tu vládnuť teplota, ktorá Vám je príjemná. Priestor by mal byť vzdušný, otvorený, neobmedzujúci Vaše myšlienkové pochody, čo dosiahnete presklením priestorov – okien, stien a dverí https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/. Uchránia Vás pred priamymi vplyvmi vonkajšieho prostredia a rušivých elementov, zároveň nebudú pôsobiť obmedzujúco.

skleněná okna

Z rovnakého dôvodu zachovajte jednoduchosť v zariaďovaní izby. Jediná vec, ktorú skutočne potrebujete, je miesto na ležanie alebo sedenie. Tento kus nábytku alebo podložky by mal byť vyrobený z prírodného, na dotyk príjemného materiálu. Pre kratšiu cestu k dosiahnutiu vytúženého pokoja tu neumiestňujte nič, čo by odvádzalo Vašu pozornosť, ostaňte pri prírodných materiáloch, zemitých farbách a čistých líniách.

Mohlo by se vám také líbit...