Byt

Zariaďte si byt podľa týchto zásad!

Ak ste sa stali majiteľom bytu, určite ste už začali premýšľať nad tým, ako si to tam celé zariadite. V prvom rade je veľmi dôležité, aby ste si všetko poriadne naplánovali. Nič predsa nie je horšie, ak sa do niečoho podobného pustíte bez akejkoľvek prípravy. Ak tak urobíte, môže sa stať, že počas prerábania a zariaďovania vás prekvapí množstvo nečakaných udalostí a možno aj nechcených a veľmi nepríjemných problémov.obývacia izba.jpg
Čo sa týka zariaďovania, tak v tomto prípade sú veľmi dôležité zvolené farby. Ak je totiž byt otočený a orientovaný prevažne len na jednu stranu, vtedy je vhodné, ak budete pracovať s farbami. V prípade, že ste sa stali majiteľom teplejšieho bytu, najlepšie bude, ak zvolíte farby ako je modrá a fialová či zelená. Ak však vlastníte byt, ktorý je považovaný za chladnejší, orientujte sa skôr na odtiene, ktoré sú teplé. V tomto prípade siahnite skôr po žltej alebo oranžovej. Problémom nemusí byť ani výrazná červená.
Pri zariaďovaní jednotlivých miestností by ste mali brať do úvahy najmä to, čo v danom priestore chcete mať. Ak sa rozhodnete pre kuchyňu, voľte skôr neutrálne farby. Každá obývačka by mala byť dostatočne presvetlená a pri výbere vhodnej sedačky by ste mali brať do úvahy aj počet členov rodiny.velká spálňa.jpg Túto oddychovú miestnosť by ste zbytočne nemali zapratávať obrovským a nepotrebným nábytkom. Voľte skôr jednoduchý stolík, malé kreslo a nenápadné poličky. V spálni by ste mali mať predovšetkým kvalitnú posteľ a dobré matrace. Celkový interiér doplňte o malé nočné stolíky a skrinky. V žiadnom prípade si do spálne nekupujte televízor. Táto miestnosť má totiž slúžiť na to, aby ste si odpočinuli a na to potrebujete dostatočnú tmu a ticho. V prípade, že uvažujete aj o dieťati, dajte si záležať na detskej izbe. Tá by mala pozostávať z troch častí – časť, kde si dieťa odpočinie, miesto na hru a priestor pre tvorivosť dieťaťa a učenie. Nezanedbajte to a poriadne si premyslite ako po miestnosti rozložíte nábytok. Taktiež by ste nemali zabudnúť ani na koberec, ktorý je pre deti veľmi dôležitý najmä kvôli tomu, aby sa mohli hrávať aj na zemi.

Mohlo by se vám také líbit...