Služby

Aj v Malackách vám pomôžu v prípade havárie na kanalizácii

Medzi práce, ktoré nám častokrát nevoňajú, no niekto ich robiť musí, patrí aj čistenie kanalizačných potrubí. Tie fungujú nepretržito, takže by mali byť schopné prevádzky, a teda čisté a prázdne. Rokmi používania sa vnútorné strany potrubia zanesú mastnotou a inými nečistotami z domových odpadov, a ak neprebieha pravidelné čistenie, tak sa po čase upchá a odpad sa potom vracia späť do odpadov v bytoch.

Kanal

Kanalizáciu je možné čistiť vysokotlakovým alebo elektromechanickým spôsobom. Najefektívnejšia a zároveň najmodernejšia metóda je vysokotlakové čistenie pomocou vodného čerpadla. Dokáže potrubie dokonalo vyčistiť od všetkých nánosov, ktoré pokrývajú povrch potrubia a na to sa využíva benzínový motor s vysokotlakovým čerpadlom na vodu, kvalitná hadica s tryskou na konci, ktorej dĺžka môže dosahovať až 100 m. A práve táto dĺžka dovoľuje prečistiť naraz veľmi dlhý úsek kanalizácie. Ide o metódu, ktorou docielime rýchlu obnovu prevádzky potrubia a riziko jeho poškodenia je pritom minimálne.

Pri elektromechanickom čistení, čiže krtkovaní, je postup veľmi rýchly, tento spôsob šetrí životné prostredie a dokáže vyčistiť aj malé priemery potrubí. Vykonáva sa krtkovanie malacky Ab-krtkovanie pomocou elektromotora s napojenými železnými špirálami, ktoré sa ohýbajú a vibrujú zároveň, čím odstraňujú všetky nečistoty z povrchu potrubia.

Opravar

Firma v Malackách, zaoberajúca sa čistením kanalizácie, sa okrem toho venuje aj monitoringu a trasovaniu potrubí. Ide o preventívne činnosti, ktoré dokážu vopred zistiť poškodenia a možnosti ich opravy. V mnohých prípadoch nie sú potrebné ani výkopové práce, aby sa určil rozsah poškodenia, čím sa ušetrí mnoho finančných prostriedkov. Firma je k dispozícii nonstop aj cez víkend a sviatky. Vždy je jednoduchšie haváriám predchádzať ako niesť následky a potom financovať nákladné a rozsiahle opravy.

Mohlo by se vám také líbit...