Služby

Potrebujete novú tepelnú izoláciu? Stavte na výborné vlastnosti sklenej vaty!

Sklená vata je tepelná izolácia, ktorá je vytvorená z minerálnych vlákien na báze horniny, z ktorých taktiež vzniká sklo, od čoho je odvodený aj jej názov. Je to typ izolácie, ktorý je vytvorený zo sklených vlákien. Tento typ izolácie má výborné tepelno – izolačné vlastnosti. Poskytuje akustickú – zvukovú izoláciu, požiarnu izoláciu a vysokú priepustnosť vodných pár. Ďalšie vynikajúce vlastnosti, ktoré poskytuje táto sklená izolácia je trvalá odolnosť proti vzdušnej a kapilárnej vlhkosti.

V rámci technickej aplikácie, sa vyznačuje výbornou stlačiteľnosťou a ohybnosťou, a taktiež umožňuje dokonalú izoláciu tepelných mostov. Z hygienického hľadiska, zabraňuje šíreniu všetkých druhov baktérií a húb, a je teda chemicky neutrálna. Produkty zo sklenej minerálnej vlny má prírodné žltohnedé zafarbenie, pričom produkt neobsahuje žiadne umelé farbivá ani bielidlá.

izolacna sklena vata

Ďalšou výbornou vlastnosťou tejto izolácie je skvelá cena.

Sklená izolácia sa používa ako výplň najmä do konštrukcií, ktoré sa mechanicky nezaťažujú. Napríklad do krovov šikmých striech, medzi trámy stropov, na zateplenie podkroví, do priečok a podhľadov na zvýšenie nepriezvučnosti obydlia.

Pri samotnej montáži sklenej vaty, je potrebné byť opatrný, aby sa drobné čiastočky skla, ktoré obsahuje, nezabodli priamo do pokožky tela. Preto je veľmi dôležité používať ochranné prvky – rukavice, ochranný odev, či napríklad respirátor, aby sa zabránilo prípadnému vdýchnutiu čiastočiek skla do dýchacej trubice a následne do pľúc. A taktiež netreba zabudnúť na ochranné okuliare.

tepelna izolacia - zastresovanie

V prípade ak potrebujete tepelne izolovať (zatepliť) Váš dom, navštívte náš web, alebo nás priamo kontaktujte, a my Vám radi poradíme! Spríjemnite si obydlie vďaka našej ponuky kvalitnej izolácie! Len u nás! Kvalitná tepelná izolácia zo skla za skvelé ceny!

Mohlo by se vám také líbit...