Láska

Nemýľte si lásku s túžbou vlastniť a partnera s týmito vlastnosťami odhaľte včas

O láske sa skladajú piesne, vzdávajú jej hold básnici či hudobní skladatelia. Je základom každého vzťahu a bez nej by bol svet smutný a chladný. Partnerstvá však niekedy nevydržia celý život, no ak chcete zistiť, čo v tom vašom neklape, položte si jedinú otázku a podľa jednej z možností odpovede budete vedieť, na čom ste.
 Spoločné chvíle chlapcov.jpg
Vzťahoví terapeuti nám odporúčajú úprimne odpovedať na otázku:
V ktorých chvíľach svojho partnera najviac milujem?
Odpoveď vám prezradí, či váš vzťah neprechádza krízou, čo ju spôsobilo a tiež či žijete s tým správnym partnerom. Výsledky odpovedí klientov sa dajú zhrnúť do troch skupín a podľa nich spoznáme najčastejšie dôvody ich rozpadu.
 
1.Partnera milujem najviac vtedy, keď je šťastný a sebavedomý
Sebavedomie dodáva človeku to správne vyžarovanie a stáva sa tak príťažlivejším, čo sa prejavuje vo všetkých sférach života. Sebavedomý a spokojný partner sa nesnaží hľadať chyby na iných, neupodozrieva, ale miluje. Nenechá so sebou manipulovať a ak cíti, že vzťah nefunguje, ukončí ho.
Predtým, ako si vpustíte do života nového človeka, si ujasnite, či ste sám so sebou spokojný a nechcete si len zahojiť poranenú dušu z predošlého spolužitia.
 
2. Keď odíde hoci len na krátky čas, uvedomím si, že ho ľúbim
Krátka služobná cesta našej polovičky nám stačí na to, aby sme zistili, či nám chýba, ale ak vzťah nefunguje, hneď len čo zavrie dvere premýšľame o tom, čo tam bude robiť a premôže nás žiarlivosť.
Veľmi dôležitý fakt je, aby ste si jeden druhému dopriali priestor aj na vlastný život.Iba vo dvojici.jpg
 
3. Partnera milujem prevažne vtedy, keď sme v spoločnosti
Keď sme spolu sami, nikto iný nám nechýba, no ako náhle sa vyberieme do spoločnosti, hneď v nás začne hlodať otázka, ako naňho zareagujú moji známi a čo ak mi ho bude chcieť niekto prebrať? Tento strach je neopodstatnený a poukazuje na problém medzi vami.
Najlepším riešením je neuzatvárať sa pred svetom, ale ísť častejšie medzi ľudí.
 
Niekoho kontrolovať a túžiť vlastniť ho nie je prejavom lásky, spolužitie s takým človekom je choré a vopred určené na zánik.
 

Mohlo by se vám také líbit...