Produkty

Hliníkové okná a ich (skvelé) kvalitatívne vlastnosti

Kvalitné produkty si urobia dobrú reklamu aj sami. Predovšetkým tým, že ich vidíme využívať v nemalom počte a je o ne evidentný záujem. Jednoducho povedané, sú prirodzeným spôsobom osvedčené. Dokonale to vidíme takisto z hľadiska stavebných prvkov, napríklad pokiaľ sa zameriame na domy, budovy a ich prvky vo forme kvalitných okien.

Zastreté oko, žalúzie

  • Ktoré z nich vidíme takmer na každom kroku a o ktorých je známe, že poskytujú hneď niekoľko požadovaných vlastností?
  • A koľko takéto kvalitné prevedenie okien stojí?

Odpoveď je veľmi stručná, stačí sa pozrieť napríklad na hlinikove okna cena m2 Lm Mont. Dôležitým faktorom kvalitatívnych vlastností je aj v tomto prípade materiál, a tým je hliník. Ten na rozdiel od okien plastových poskytuje väčšiu odolnosť a predovšetkým dlhšiu životnosť, ktorá sa odhaduje na cca 80 rokov. Hliníkový materiál je odolnejší aj voči drsným vonkajším podmienkam a pokiaľ hľadáte investíciu do okien s dlhodobým efektom, určite ide o správnu voľbu. Tu máme zároveň nepriamu odpoveď aj na investičnú otázku.

  • Áno, úvodná cena hliníkových okien je o niečo vyššia, ale na druhej strane kupujete trvácnosť a prakticky istotu s overenými kvalitatívnymi vlastnosťami.

Malý chlapec pozerá z okna
Prakticky nemenný a niekoľko dekád nestarnúci dizajn je navyše možné dosiahnuť iba minimálnou údržbou, ktorá spočíva len v umytí a bežnom odstránení nečistôt. Na rozdiel od dreva nie je napríklad potrebné pravidelné ošetrovanie či brúsenie apod.
Zaujímavý je tiež fakt, že takéto okná ukážu dobre nielen z exteriéru, ale takisto sa pozitívnym a vkusným spôsobom podpíšu na vizuálnej stránke interiéru, pričom vo svojej podstate dizajnovo neutrálny hliník rozhodne nič nepokazí, skôr naopak. Prispôsobí sa každému štýlu domácnosti.
Hliníkové hrany majú tendenciu uniesť väčšie rozmery a preto sa tento materiál používa najmä v prípade zhotovenia väčších okien. Aj napriek tomu si hrany pýtajú iba praktický kúsok miesta a prenechávajú obrovský priestor tomu najdôležitejšiemu- sklenenej výplni.

Mohlo by se vám také líbit...