Technika

Google testuje službu predplatného služby Pay Pass na prémiové aplikácie a hry.

Predplatené služby sú v dnešnej dobe zúrivé a spoločnosť Google je najnovšou firmou, ktorá sa do akcie zapojila. Android Polícia uvádza, že firma už začala testovať novú službu predplatného s názvom Play Pass, ktorá ponúka „stovky prémiových aplikácií a hier“ so žiadnymi reklamami ani nákupy v aplikácii za paušály mesačných poplatkov.Nadpis Google..jpg
Uniknuté snímky obrazovky, ktoré Android Police dostal od čitateľa, ukazujú niektoré podrobnosti o funkciách a znejú veľmi podobne ako nadchádzajúce predplatné ako od Apple Arcade, ktoré bolo oznámené začiatkom tohto roka.
Zákazníci platia mesačný poplatok 4,99 dolárov za neobmedzený prístup do katalógu poistných aplikácií a hier bez akýchkoľvek reklám a odomknutia všetkých nákupov v službe. Snímky obrazovky tiež ukazujú, že rodinný plán je v práci, hoci to bude pravdepodobne stáť viac ako základná cena 4,99 dolárov.
Funkcie spoločnosti Google sa líšia od služieb firmy Apple niekoľkými spôsobmi: Arcade sa zameriava iba na hry a všetky dostupné tituly budú mať prinajmenšom určitú exkluzivitu pre funkcie firmy Apple, zahŕňajúc iOS , iPadOS, macOS a TV. iOS bude v predvolenom nastavení obsahovať aj plán rodiny, aj keď zatiaľ neexistuje slovo o tom, koľko Arcade bude  stať mesačne.Logo Googlu.png
Na druhej strane sa zdá, že Pass ponúka prístup k existujúcemu katalógu o softvéru, ktoré už sú v obchode Play. Vzhľadom na známy problém pirátstva v systéme Android a spolu so skutočnosťou, že používatelia systému iOS majú tendenciu minúť viac za funkcie ako ich náprotivky pre Android, je ťažšie predávať úspešne prémiové doplnky v Androide. Tieto problémy vám môže pomôcť predplatné, ktorá sľubuje to najlepšie z obchodu Play za paušálny poplatok.         
Napriek rozsahu úniku údajov je služba Play Pass zjavne len v testovaní a gigant musí formálne označiť, čo znamená, že medzí dátumom a spustením sa môžu zmeniť podrobnosti.

Mohlo by se vám také líbit...