Vzťahy

Tri generácie pod jednou strechou

Časy sa menia  a s ňou aj podmienky, v akých žijeme. Veľa práce na poli sme vymenili za čas strávený za počítačom, výmenný obchod s produktmi vystriedali peniaze a aj žiť sme začali inak. Početné rodiny už nie sú také časté a ak niekto náhodou má štyri či dokonca päť alebo aj viac detí, ostatní ľudia na takúto rodinku pozerajú zvláštnym pohľadom. Čo si vlastne myslia o podobných rodinách? Určite sa zamýšľajú nad tým, ako to tí ľudia vlastne zvládajú. Nejde len o výchovu, ale aj peniaze, ktoré sú v dnešnej dobe skutočne potrebné a bez nich sa len tak ľahko prežiť nedá.stará a mladá generácia.jpg
Avšak, nejde len o počet detí. Niekto dokonca aj v dnešnej dobe totiž žije so svojimi rodičmi. Ako sa to vlastné dá zvládnuť – život troch rôznych generácií, ktoré bývajú v jednom byte alebo dome? Pre niekoho nereálne, iný si zase inak svoj život ani len predstaviť nevie. Veľa ľudí v tom vidí množstvo nevýhod, ale tí, ktorí takto žijú, sú určite šťastní.babička s vnučkou.jpg
Myslím si, že všetko je iba o zvyku. Ak sme od malička naučený takémuto životu, nevieme si ho inak ani predstaviť a možno ani nechceme, pretože nám to vyhovuje.
A v čom je vlastne podobné bývanie výnimočné? No predsa v tom, že malé deti môžu bez problémov tráviť čas so svojimi starými rodičmi. Tí sú zase nabití energiou, omladnú a deťom sa môžu naplno venovať. Staršia generácia učí tú mladšiu, venuje jej svoje poznatky, hovorí o minulosti, akú prežila. A tá mladá zase približuje moderný život starčekom a ukazuje im ako to v dnešnej dobe chodí.
Život toľkých ľudí pod jednou strechou nemusí byť až taký zlý ako by si niekto mohol myslieť. Avšak, treba poznamenať, že je dôležité aby si aj v takomto príbytku každý našiel svoju zónu, v ktorej bude môcť byť sám a odpočinúť si od druhých. Jedine takto je život viacerých generácií v jednom byte alebo dome možný.
Nemali by sme sa tomu brániť a ak nám iná možnosť neostáva a musíme žiť takto na hromádke, mali by sme to prijať a zobrať si z toho len to najlepšie. Napokon možno aj oceníme, že nám život pripravil aj takéto chvíle.

Mohlo by se vám také líbit...