Atraktívny dizajn svadobných oznámení je dobrým spôsobom ako naladiť hostí na príjemnú atmosféru svadobnej slávnosti. Správna kombinácia farieb, motívov a pútavého textu dokáže viac ako len prekvapiť a vzbudiť záujem. Jedinečný vzhľad prináša umelecký zážitok spojený s pozitívnymi emóciami, ktoré k takejto veľkej udalosti určite patria.
Pri výrobe svadobných oznámení sa dizajnéri sústredia na vytvorenie štýlového vzhľadu, ktorý splní svoj účel. Aj preto sa inšpirujú najnovšími trendmi prichádzajúcimi zo zahraničia a kombinujú ich jednotlivé prvky s cieľom pripraviť autentické umelecké dielo. Aktuálnych trendov je hneď niekoľko a ako inšpiráciu toho, čo sa momentálne „nosí“, prinášame pohľad na niektoré z nich.

Michonski_Wallerstein_Michael Svoboda Wedding Photography_invites

Marsala na svadobných oznámeniach pre vášnivé typy
 Trendy svadobných oznámení sa v prvom rade spájajú s vybranými farebnými variáciami. V  návrhoch dizajnérov v súčasnosti vládne marsala, farba so silnými vibráciami pôsobiacimi sebaisto a vášnivo. Na svadobných oznámeniach to s jej účasťou netreba preháňať a lepšie je kombinovať ju s ďalšími odtieňmi.
S využitím vodových a pastelových farieb
Umelci si prídu na svoje práve pri tomto type spracovania svadobných oznámení. Celý dizajn môže byť zhotovený pomocou práce s vodovými alebo pastelovými farbami, čo pôsobí dosť romanticky. Nie každý si tento štýl obľúbi pre jeho nežnosť, no popularitu si dokázal získať veľmi rýchlo.
Jutový vzor na svadobných oznámeniach nesmie chýbať
Medzi najnovšími trendmi nesmie chýbať aktuálny jutový vzor. Jeho cieľom je priniesť na svadobné oznámenia hravosť, žiarivé farby a veselé motívy. Ide o vzor, ktorý vyvedie dizajn z bežného stereotypu a poukáže na čaro bláznivých nápadov, takže skôr bude vhodný pre tie mladšie vekové kategórie.

unnamed (1)
Miesto má aj kaligrafia
Úspech kaligrafie, teda ručne tvoreného krasopisu, sa po dlhšom čase vracia do sveta dizajnu a dnes ju nájdeme v oblasti výroby svadobných oznámení bežne. Ak sa zvolí dobré pozadie a myšlienka textu dá zmysel, potom budú takto ozdobené svadobné oznámenia zaujímavým nápadom pre všetkých milovníkov klasiky.
Spojenie dizajnu a mapy 
Na svadobné oznámenia sa už dostávajú aj mapy, ktoré majú okrem estetického efektu pomôcť hosťom s orientáciou pri návšteve miesta konania svadby. Ak však chcete takouto mapou zapôsobiť, potom si dajte záležať na jej vzhľade, takže vyskúšajte napríklad ručne maľovanú mapu. Pokiaľ máte záujem o úplne prekvapenie, potom zo svadobného oznámenia vytvorte symbolickú mapu vedúcu k tajnému pokladu.  
Milovníci geometrických tvarov sa potešia 
Kto by povedal, že rôzne geometrické tvary sa stanú hitom svadobných oznámení. Práve tie však ponúkajú skvelý priestor na vytváranie moderných tvarov v originálnych prevedeniach. Pri ich zakomponovaní na svadobné oznámenia sa vynikajúco pracuje aj s farbami, takže niet divu, že si získali srdcia mnohých mladomanželov. Ďalších zaujímavých trendov, ktoré momentálne hýbu dizajnom svadobných oznámení, by sme našli podstatne viac. Preto sme Vám vybrali tie top štýly, ktoré sa stali skutočným hitom a v nadchádzajúcej jeseni a zime budú hlavnou inšpiráciou mnohých dizajnérov. Veríme, že sa Vám niektorý z predstavených trendov zapáčil a spraví z Vašich svadobných oznámení elegantné umelecké diela.