Láska

Platonická láska

Každá z nás, žien, už to zažila. Ten pocit túhy, žiadostivosti…Je úplne jedno ako tento stav nazveme. Predstavy, túžba, láska k človeku, ktorého z tej či onakej príčiny nemôžete mať.
Najčastejšie takéto vzťahy mávajú spoločného menovateľa – obdiv. Zákonite ide o niekoho, kto je nejakým spôsobom výnimočný a vytŕča z davu. Možno má práve tie vlastnosti, ktoré by ste chceli vidieť na sebe či vzhľad, ktorý vás priťahuje. Nezabúdajte však, že vidíte iba vašu zidealizovanú predstavu. Nikto z nás nie je neomylný bezchybný robot a pravda býva oveľa trpkejšia ako si predstavujete.idylický pár.jpg
Poznáte ho? Čo má rád? Aké jedlo je jeho obľúbené a ktorý film neznáša? Pri túžbe či obdive na tieto otázky ženy (ale i muži) nevedia odpovedať. Faktom je, že danú osobu vlastne nepoznáme, jej osoba je pre nás záhadou. A tu sa vraciame k prvému bodu tohto článku, ktorý pojednáva o obdive a nie hlbokom silnom cite.
Buďme úprimné. Vo väčšine prípadov daný človek ani netuší, že existujete a to je ďalší dôvod, prečo z takejto náklonnosti nemôže vzniknúť vzťah.
Už ste v tom. A čo teraz? Ako sa dostať z područia?
Zamyslite sa nad tým, čo milujete na tomto človeku. Aké vlastnosti zobrazuje, komu je podobný? Nechajte svoje myšlienky voľne tiecť, pokojne ich položte na papier a s čistou mysľou ich roztrieďte. Musí existovať dôvod, prečo vám do oka padol práve tento muž.vyrezávané srdiečko - ozdoba.jpg
Na druhej strane by ste mali byť vyrovnané s tým, že kráľovnou môžete byť aj bez chlapa. Sme dokonalé stvorenia sami o sebe. Nemá zmysel sa hrnúť do vzťahu len preto, že ste osamelá. Nie je to žiadna hanba.
A nezabudnite, sama k sebe musíte byť úprimná. Nemá zmysel lipnúť na snoch, ktoré sa nemôžu stať skutočnosťou. Neklamte sama seba a vystúpte z tej bubliny. Buď sa k svojmu idolu prihovorte alebo ho nechajte plávať, keď neviete na aktuálnom stave nič zmeniť. Je to však stále lepšie ako nechať sa unášať snami, ktoré sa nikdy nenaplnia. Možno práve vďaka nim premeškáte toho pravého.

Mohlo by se vám také líbit...