PC

Nový prehliadač Opera GX: Lahôdka pre všetkých PC hráčov

V kategórii internetových prehliadačov sa v súčasnosti najväčšej obľube teší Chrome a Firefox. Známym pojmom je však určite aj Opera, pričom za zmienku stojí predovšetkým jej verzia Opera GX, ktorá so sebou prináša niekoľko prekvapivo skvelých funkcií. Jej silnou stránkou je predovšetkým výborne prevedené používateľské rozhranie (za ktoré získala ocenenie).Internetové prehliadače.png

  • Dizajn však nie je jedinou kladnou stránkou, určite sa hodí spomenúť aj jej kvalitná kompatibilita pre užívateľov s pomalším internetovým pripojením.

Táto verzia s prívlastkom GX je v podstate k dispozícii už niekoľko mesiacov, no ide predovšetkým o herný prehliadač (Gaming Browser). Jeho silné stránky, prevedenie a detailné funkcie tak ocenia predovšetkým tí, ktorých prioritou sú hry, herná komunita a potrebné nástroje gamerov.

  • Prehliadač je totiž vybavený a prispôsobený do takej miery, že by bol takmer hriech používať ho len k bežnému surfovaniu po nete. Poskytuje informácie o vašej RAM, CPU, okrem toho na bočnom paneli prístup k účtu na Twitch, tiež ponúka prehľadné novinky o hrách, ochranu súkromia, Adblocker a iné detaily dostupné v jednej aplikácii.

Ako je to ale s tou rýchlosťou, respektíve aké výhody poskytuje Opera GX užívateľom s pomalším internetovým pripojením?
Tu zohráva dôležitú úlohu dostupný nástroj Network Limiter, ktorý je súčasťou prehliadača. Ten umožňuje regulovať rýchlosť sťahovania, surfovania po nete či pripojenia k online hre. To znamená, že ak napríklad súčasne niečo sťahujete, prezeráte internet, plus hráte hru online a chcete mať z hrania lepší zážitok, Networ Limiter umožňuje znížiť rýchlosť sťahovania. Tým pádom pobežia rýchlejšie ostatné akcie pripojené k internetu.Notebook, Super Mario.jpg

  • To isté platí aj keď streamujete, streamingové nástroje je možné cez Opera GX nastaviť tak, aby „žrali“ menej kb/s a tým pádom bude rýchlejšie pripojenie k hre.

Mohlo by se vám také líbit...