PC

Microsoft pracuje na radikálnom vylepšení prehliadača Edge

Ruku na srdce, kto z vás pravidelne používa ako prehliadač Edge od Microsoftu? Áno, prakticky je funkčný a v pohode, no je skôr známy ako úvodná cesta k tomu, stiahnuť si cez neho alternatívu, respektíve prehliadač od konkurencie, predovšetkým Chrome od Google.
O to smutnejším je pre Microsoft fakt, že Edge mal byť revolučnou náhradou zriedka populárneho Internet Explorer. Istý pokrok síce prišiel, ale spoločnosť užívateľov hromadne Edge využíva skôr ako „náhradu“, minoritnú aplikáciu a nie ako prelomový prehliadač, ktorý by bol nadradenejší už zmienenému Chrome, Firefox či Opere. Microsoft sa však nevzdáva a túži dosiahnuť viac užívateľov aj v tejto kategórii, čiže najpopulárnejších internetových prehliadačov.Logo Microsoft Edge.jpg
Údajne pracuje na novinke s názvom Chromium Edge, od ktorého si opäť sľubuje veľké plány a široký záujem más. Naplní konečne táto novinka svoj očakávaný potenciál?
To je zatiaľ vo hviezdach, každopádne však bude zaujímavé zistiť to na vlastnej koži, respektíve konkrétny prehliadač stiahnuť a otestovať ihneď, ako bude k dispozícii. Zatiaľ je k dispozícii prvá stabilná verzia Microsoft Edge 78.0.276.0.
Výsledkom bolo (dočasné?) pozastavenie práce na aktualizácii súčasného prehliadača a väčšia snaha Microsoftu smerovala k tejto verzii, ktorá si prakticky ponechá názov Edge, no bude bežať na engine Chromium.Internetové prehliadače, oranžová šípka vpred.png

  • Zmenou je teda využívanie open source jadra Chromium, ktoré využíva napríklad Opera a samozrejme Google Chrome. Výsledkom má byť celkovo lepší zážitok z prehliadania a dostupnosť funkcií kompatibilných s týmto jadrom.

Tým pádom môžeme očakávať aj kvalitnejšiu kompatibilitu prehliadača s webovými stránkami, konkrétne napr. rýchlejšie načítanie, kvalitnejšie vykreslenie a celkovo komfortnejší pocit pri surfovaní na internete, nech navštívite prakticky ktorúkoľvek stránku.

Mohlo by se vám také líbit...