Láska

Čas povedať ľúbim ťa

Deň manželstva
Rok je v plnom prúde, na darčeky z Vianoc sa pomaly zabúda a vy máte chuť vašej polovičke kúpiť nejakú maličkosť. Najlepší deň pripadá na 10. február, teda ak už máte na prstoch znak večnej lásky. Okrem výročia máte teda šancu osláviť vašu lásku i v tento deň.
Deň zaľúbených
Ak na svoj veľký deň ešte čakáte, čokoládu, kvety, šperk či doma vyrobený darček podarujte 14. februára, na najromantickejší deň v roku. Je krásne, že všetky páry si v ten istý deň povedia čarovnú formulku: milujem ťa. Tak neváhajte a pridajte sa k miliarde zúčastnených.nakreslené srdce.jpg
Svetový deň poézie
„Si moja droga, ktorú potrebujem, choroba, ktorú nechcem liečiť. Toľko nevypovedaného povedať ti chcem, tvojim objatiam neviem sa priečiť.“ Prečítať 21. marca vlastnú báseň svojej láske v parku, pod stromom, s dodatkom krásny deň poézie je predzvesťou bozku a ďalšieho šťastného momentu vo vašom vzťahu.
Deň zeme
I našej krásnej planéte by sme mali dokazovať, že sme vďační za jej pohostinnosť a lásku, ktorú nám každodenne dáva. Keď už nie aspoň raz za čas, tak 22. apríl je na to ako stvorený. Zasaďte na jej počesť kvet, choďte pozbierať odpadky z lesov, dajte prednosť nohám a nevypúšťajte do ovzdušia plyny z auta, objímte strom, čím nepoďakujete iba jej, ale nabijete energiou aj vaše telo. Alebo si len pripomeňte, že môžete byť šťastní za váš život na tejto zemi.
Svetový deň rodiny, Deň matiek, Deň otcov, Deň rodičov a Deň starých rodičov– 12. máj
Komu by sme mali viac ďakovať a prejavovať lásku ako našim maminám, ocinom a starkým? Na každého z nich pripadá jeden deň v roku, keď si pripomíname ich obetavosť, láskavosť, krásu a dobrotu. Nie je potrebné vyjadrovať všetky vaše pocity iba v tieto dni, ale keď už nastane ich čas, mali by sa osláviť s čo najväčšou parádou.
Európsky deň susedov
Ak patríte k tým, ktorí majú šťastie na svojich či už susedov, alebo spolubývajúcich, 28. mája ich navštívte alebo ich pozvite na kávu, koláč, vínko. Pamätajte na to, že je dobré udržiavať si dobré susedské vzťahy a táto príležitosť je na to ako stvorená.
Deň najlepších priateľov, Medzinárodný deň priateľstva
Začiatok prázdnin, užívanie si voľna, trávenie s vašimi priateľmi. Ideálna chvíľa povedať svojim najbližším kamarátom, čo pre vás znamenajú. Aj keď si to prejavujete skutkami, spoločnými zážitkami a hodinami plnými smiechu, 8. júna všetkým povedzte, čo si o nich myslíte a ako veľmi pre vás znamenajú.srdiečkové cukríky.jpg
Deň čokolády
Tento deň patrí asi k najlepším v kalendári. Keď budete 7. júla jesť čokoládu, budete mať tú najlepšiu výhovorku. V tento deň si jednoducho musíte pripomenú, akou dôležitou súčasťou je čokoláda vo vašom živote, a to tak, že zjete minimálne jednu, z ktorej sa vám endorfíny budú vyplavovať jedna radosť.
Svetový deň vďačnosti
V tento deň je len na vás komu poďakujete, 21. september je dňom vďačnosti. Či už to bude vaša mama, otec, súrodenec, učiteľ, kolega alebo vaše domáce zvieratko. Každému vykúzlite úsmev na perách tým, ako mu čo i len poďakujete za to, že ho máte vo svojom živote.

Mohlo by se vám také líbit...